18 добри филмови за гледање дома

18 добри филмови за гледање дома
Patrick Gray
компании, како и психолошкиот живот и сеќавањата на ликот.

14. Nise: The Heart of Madness (2015)

Каде да гледате: HBO Max

Исто така види: Анализа и текст на „Каков прекрасен свет“ од Луис Армстронг

Трејлер:

Трејлер - Nise: The Heart of Madness

Со леснотијата на различните услуги за стриминг, моментално е можно да се гледаат одлични филмови во удобноста на вашиот дом.

Но, понекогаш опциите се толку многу што станува тешка задача да се избере добар филм.

Затоа избравме неверојатни опции за играни филмови достапни за гледање онлајн. Проверете!

1. Аргентина 1985 (2022)

Каде да се гледа: Amazon Prime Video

Трејлер:

Аргентина, 1985 - Официјален трејлерLost (2021)

Каде да гледате: Netflix

Трејлер:

The Lost Daughterдо Оскарот.

6. Parallel Mothers (2021)

Каде да гледате: Netflix

Трејлер:

Parallel MothersМуритиба и беше високо ценет од специјализираната критика, наградуван на значајни фестивали.

9. Don't Look Up (2021)

Каде да гледате: Netflix

Трејлер:

Don't Look Upво 2021 година и ја претстави на јавноста Божјата рака.

Заплетот оди низ адолесценцијата на Фабието, момче страсно за фудбалот и Марадона. По една трагедија, момчето гледа како неговиот живот се трансформира, принудувајќи одеднаш да стане возрасен.

12. Белиот тигар (2021)

Каде да гледате: Netflix

Трејлер:

Белиот тигарприказна за револт и одмазда способна да ја измие душата на гледачот.

Џанго е поранешен роб кој еден ден ќе има среќа да го запознае Др. Кралот Шулц, германски ловец на награди.

Заедно, тие смислуваат план да се одмаздат за суровото минато на Џанго со тоа што ќе го сретнат неговиот поранешен сопственик.

Награден на бројни фестивали, филмот е критички и јавен успех.

17. Средби и несогласувања (2003)

Каде да гледате: Globo Play

Трејлер:

Официјален трејлер за изгубени во превод #1 - Филм за Бил Мареј (2003) HD

Lost and Lost е потпишан од Софија Копола и има одлични изведби на Бил Мареј и Скарлет Јохансон.

Боб е фрустриран средовечен актер кој е во Јапонија за работа за публицитет . Убавата Шарлот е во истиот хотел и го придружува својот сопруг на службено патување.

Сами и раселени, двајцата се среќаваат и развиваат врска која засекогаш ќе ги промени нивните животи.

18. Central do Brasil (1998)

Каде да гледате: Globo Play

Трејлер:

Бразилско кино - Central do Brasil (1998) - Трејлер

One на Една од најголемите бразилски кинематографски продукции е секако Central do Brasil .

Во режија на Валтер Салес, таа претставува портрет на длабок Бразил и неговите тајни додека патува низ североисток.

Дора е учителка во пензија која живее со пишувањеписма до неписмени луѓе на железничката станица Централ до Бразил во Рио де Жанеиро. Еден ден, по сила на судбината, таа е принудена да ја преземе одговорноста за момче кое штотуку ја изгубило својата мајка.

Така, Дора и Џошуа започнуваат возбудливо патување во потрага по Исус, таткото на момчето, низ североисточна заднина.

Исто така види: Алегрија, Алегрија, од Каетано Велосо (анализа и значење на песната)Patrick Gray
Patrick Gray
Патрик Греј е писател, истражувач и претприемач со страст за истражување на пресекот на креативноста, иновациите и човечкиот потенцијал. Како автор на блогот „Култура на генијалците“, тој работи на откривање на тајните на тимовите и поединците со високи перформанси кои постигнале извонреден успех на различни полиња. Патрик исто така е ко-основач на консултантска фирма која им помага на организациите да развијат иновативни стратегии и да негуваат креативни култури. Неговата работа е претставена во бројни публикации, вклучувајќи ги Форбс, Брза компанија и Претприемач. Со позадина во психологијата и бизнисот, Патрик носи уникатна перспектива на неговото пишување, комбинирајќи сознанија засновани на наука со практични совети за читателите кои сакаат да го отклучат сопствениот потенцијал и да создадат поиновативен свет.