Островот на стравот: објаснување за филмот

Островот на стравот: објаснување за филмот
Patrick Gray

Оригинално насловен како Островот на затворачот , психолошкиот трилер беше режиран од Мартин Скорсезе и објавен во 2010 година. Играниот филм беше заснован на истоимениот роман, објавен од Денис Лехан во 2003 година.

Исто така види: Bluesman, Baco Exu do Blues: детална анализа на дискови

Едвард Даниелс е федерален агент кој треба да го истражи Ешклиф, психијатриски затвор скриен на оддалечен остров. Тој и неговиот нов партнер, Чак, се повикани на местото на настанот кога една од пациентите, Рејчел Соландо, исчезнува без трага.

Исто така види: Менино де Енгено: анализа и резиме на работата на Хозе Линс до Рего

Оттаму, главниот лик ги открива морничавите тајни на островот, додека се соочува со своите трауматски спомени.
Patrick Gray
Patrick Gray
Патрик Греј е писател, истражувач и претприемач со страст за истражување на пресекот на креативноста, иновациите и човечкиот потенцијал. Како автор на блогот „Култура на генијалците“, тој работи на откривање на тајните на тимовите и поединците со високи перформанси кои постигнале извонреден успех на различни полиња. Патрик исто така е ко-основач на консултантска фирма која им помага на организациите да развијат иновативни стратегии и да негуваат креативни култури. Неговата работа е претставена во бројни публикации, вклучувајќи ги Форбс, Брза компанија и Претприемач. Со позадина во психологијата и бизнисот, Патрик носи уникатна перспектива на неговото пишување, комбинирајќи сознанија засновани на наука со практични совети за читателите кои сакаат да го отклучат сопствениот потенцијал и да создадат поиновативен свет.